ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ


Yazılımımızı

Yöntemleriyle Edinebilirsiniz.


YEREL KURULUM (LOCAL SERVER)


Şirket merkezinizde bir server oluşturularak, kurulum bu server üzerinde yapılmaktadır. İlk yatırım maliyeti yüksek olsa da yerel ağ üzerinde ve internet bağlantısı gerektirmeyen bir yapıda çalıştığı için bazı firmalarca talep edilmektedir. Bu yöntem ile çalışıldığında sistem güvenliği ve yedeklemesi gibi hususlar firmanız sorumluluğunda olmaktadır. Yedekleme için başka bir lokasyonda tahsis edilecek bir bilgisayar kullanılabileceği gibi portatif HDD yada bir başka yedekleme ünitesi kullanılabilmektedir.

Sistem Güvenliği için donanımsal Firewall cihazlar önermekteyiz. Yazılımımızı farklı lokasyonlardan kullanacaksanız, serverin bulunduğu yerdeki modem ayarlarınızdan sabit IP ile çıkış ve ilgili port yönlendirmelerini yapmanız gerekmektedir. Yüksek güvenlikli bir çalışma için modem ayarlarınızdan IP kısıtlaması yapmanızı da tavsiye ediyoruz.


DONANIM İHTİYACI


Yerel kurulum tercih edildiğinde güncel özeliklere sahip, 24 saat çalışma şartlarına uygun bir server, kesintisiz güç kaynağı ve kabininin satın alınmasını öneriyoruz. Otomatik yedekleme işleminin nasıl yapılacağını bilgisayar destek hizmeti veren kuruluşunuz varsa, onun da görüşü alınarak uygun bir donanım ile yapılması gerekmektedir. Sisteminizin uzaktan erişime açılması durumunda donanımsal Firewall hizmeti veren cihazlar ile güvenliğin güçlendirilmesi önerilmektedir.


HOSTING HİZMETİ (KİRALAMA)


Bu çalışma yöntemi tercih edildiğinde yazılımımızı profesyonel hosting hizmeti veren serverlarımız üzerinden kurulumunu yapmaktayız. Bu durumda sistem güvenliği tarafımızdan sağlanmakta ancak sisteme erişim için internet bağlantınızın her zaman açık olması gerekmektedir.


SİSTEMİN KURULMASI


SİSTEMİN KURULMASI Ekibimizin desteği ile aşağıdaki işlemler bir kaç gün gibi çok kısa bir sürede sisteme aktarılabilmektedir. Bu işlemler esnasında firmanız personeline online eğitimler verilecek ve örnek bazı işlemlerin ardından kendi ayarlamalarınızı kendiniz yapabilir duruma gelebileceksiniz. Sorularınız uygun Excel formatında ise Teorik Soru Bankalarınız tarafımızdan sisteme aktarılacaktır. Genelde yapılması gereken işlemler aşağıda verilmiştir;

1.Teorik Soruların sisteme yüklenmesi: mevcut sisteminizden excel halinde alınacak soru bankanız bizim tarafımızdan sisteme yüklenecektir.

2.Performans Sorularının yüklenmesi: Performans sorularında, Proje dediğimiz (Senaryo) çizimlerinin ve Değerlendirme Formu (veya Kontrol Listesi) maddelerinin yüklenmesi gerekmektedir.

3.Mülakat (Yapılandırılmış Teorik) Sorularının Yüklenmesi: Değerlendirme Formları ve varsa projeler yüklenmelidir.

 4.Malzeme Ekipman Listeleri, Sınav Yerleri, Görevlileri, Yetkilerin Tanımlanması, Sınav Süreleri, Ücretleri vb. Ayarların girilmesi.

 5.Sınav Zarfında bulunan Genel Formların Yüklenmesi